Sayfa: Hizmetlerimiz Koruge Boru Montaj ve Uygulaması

Paylaş

Koruge Boru Montaj ve Uygulaması

Koruge Boru Montaj ve Uygulaması

Koruge Borular yüksek yoğunluklu polietilenin hammadde olarak kullanıldığı, dışı kaburgalı, zaman zaman spiral sarım ve içine çelik takviye konularak da üretilen borulardır. Koruge borular, içteki boru katmanı ve dıştaki kaburga katmanı olarak iki katmandan oluşmaktadır. İçteki katman akışkanı taşıyan düz satıhlı borudur. Dıştaki katman ise kaburgalı yapıdadır. Her iki katman da birbirlerine moleküler olarak bağlıdır. Dıştaki içi boş kaburgalı yapı fizik kuralları gereği dolu yapıya yakın yük taşıyabildiği için hammadde tasarrufu ve borunun ağırlığının düşürülmesi için tercih edilmektedir. Boru yüzeyinin kaburgalı olmasının avantajlarından bir tanesi de akış sırasında boruda birikme olmasını engellemektir.

Koruge borular Yağmur suyu ve kanalizasyon sularının boru hatlarından uzaklaştırılıp, arıtmaya tabi tutulduktan sonra tekrar kullanılabilmesi konusunda önemli bir yere sahiptir. Polietilen hammaddesinden üretildiği için rahatlıkla kanalizasyon sistemlerinde yağmur suyu drenaj hatlarında, kimyasal atık tahliyesinde kullanılmaktadır. 100 mm ve 2600 mm çapları arasında imalat yapılmaktadır.

Kuzeyboru koruge borularımız Korozyona oldukça dayanıklıdır. Ayrıca ağırlığından dolayı taşıma kolaylığı ve montaj kolaylığı da sağlamaktadır. Kuzeyboru Korige boru üretiminde kendinden muflu boru çeşitleri ile de montaj kolaylığı sağlarken maliyeti de düşürmektedir.

Koruge borularının başlıca kullanım alanları şöyledir:

• HES projelerinde su iletim hatları
• Altyapı uygulamaları
• Yağmur suyu hatları
• Kanalizasyon hatları
• Drenaj sistemleri

Aşağıdaki formu doldurup bize göndererek teklif alabilirsiniz. En kısa sürede tarafınıza dönüş sağlayacağız.